סיורי הבית העתיק בעין כרם

סיורים ונופים מופלאים

בואו לחוות את עין כרם כפי שמעולם לא חוויתם, שילוב של פנים וחוץ בעין כרם הפסטורלית לצד אירוח בוטיקי ביתי בבתיה העתיקים של עין כרם עם שלל מארחות, כשבכל בית מצפה לכם חוויה אותנטית. טוסקנה ופרובאנס שבירושלים
השאירו דרכונים בבית.
סיור בעין כרם

עין כרם הסמויה מן העין - בתים פתוחים

סיור בין סמטאות נחבאות, כתובות באבן, אדריכלות יפהפיה וכניסה לבתים העתיקים והמעניינים ביותר בעין כרם. הסיור כולל כניסה לבית העתיק בכפר, קפה ועוגה, ריבות מבוטיק הריבות הכפרי שבגינת הבית , מול הנוף היפהפה ותצפית מן הגגות על יופיה של עין כרם. נבקר גם בביתו המוזיאוני של "איש של פעם" על אוספיו המפתיעים: פתיליות וכלי בישול עתיקים, כלי נגינה עתיקים וכל מיני חפצים מבית סבתא, נבקר בבית הבד של בת הכפר ועוד....חוויה שאין שניה לה, המזמנת הכרות עם אנשיה ואומניה של עין כרם.

מטיילים ונהנים בסיור בירושלים

סיור ספרותי- "אומרת שירה"

המשוררת שושנה קרבסי תוביל אתכם בין סמטאות וחצרות אומנים, בין עצים עתיקים ושבילים נסתרים לסיור ספרותי . בעין כרם מפוזרים שלטי שירה, נטייל בעקבותיהם, נטייל במקומות עליהם כתבה המשוררת ועל מקומות עליהם כתבו יוצרים ומשוררים. תתארחו גם בבית העתיק לשיח עם המשוררת ובעצמכם תאמרו שירה בשל יופיו של הבית העתיק ובשל האוירה, היצירתיות והספרות. חוויה נפלאה , לא רק לשוחרי ספרות אלא לכל אחד ואחד. להכיר את עין כרם בראי היצירה, כי עין כרם הופכת כל אחד ל...משורר. סיור לכל המשפחה, סיור לארגונים המבקשים חוויה יוצאת דופן. הבית העתיק יהווה חוויה בפני עצמה בה תתכבדו גם בקפה, עוגות, ריבות מתוצרת הבוטיק הכפרי שבגינת הבית.

"סירים וסיפורים" - סיור קולינרי.

הסיור הקולינרי "סירים וסיפורים"  הוא סיור בין בתי בשלניות הכפר. נכנס לבתים, נשמע סיפורים, נכין עם הבשלניות קוסקוס, נבשל ריבה, נגלגל קובה, נכין סחוג, נאפה לחם, נטעם גבינות עיזים ועוד נטעם ונטעם….ויש קפה ויש מאפה ויש מארחות יפות יפות בבתים העתיקים של עין כרם. חוויה נפלאה. 

אנו מתאימים את הסיור הקולינרי על פי זמן, תקציב ועל פי הקולינריה המבוקשת. העלות נקבעת על פי מספר הבתים המארחים.

בואו לקסקס, לקבב, לגבן, ולסחגג…

לאורה - סיורים בעין כרם

"פרלמנט הגגות של עין כרם" – סיפורי נשים.

הגגות של עין כרם היו המקום שבו נשים בחברות מסורתיות העבירו מידע מאשה לאשה. מגובה הגגות, מוסתרות מאחורי המשרביות , רואות ואינן נראות חלשו הנשים על המתרחש בכפר וסדרו ת'עיניינים... האם משהו השתנה מאז???? סיפורי נשים וסודות שנלחשו על הגגות בעין כרם הם מקור בלתי נדלה להתרגשות, לגעגוע, לחכמת נשים ולהעצמה נשית. סיור נפלא ליום האשה הבינלאומי

סיור על נשים בעלות תעצומות שפעלו בעין כרם בעבר ופועלות בו היום, כולל ביקור בביתן או בגלריות שלהן. סיור המשלב בין חוץ לפנים בבתים הקסומים של עין כרם.

הדלתות נפתחות לעין כרם - סיור אמנות​

דלתות נפתחות לעין כרם - סיור אמנות

סיור סביב אומניות ואמנות, מפגש עם אומניות, על עין כרם כמקור השראה וסיפורי חיים. ביקור בבתי המלאכה ובפינות העבודה של האומניות.

סיור מרתק בעין כרם

סיורים בירושלים:

לרשות הבית העתיק מורי/ות דרך נפלאים שישמחו לטייל עמכם גם בתוככי ירושלים: סיורי יום האישה, סיורי סליחות, סיורי חנוכיות, סיורי אהבות, סיורים סביב ספרים , סיורי שוק, סיורים תיאטרליים. כל מה שיש לירושלים להציע....

בתיה העתיקים של עין כרם

סיפורים בטאג'ין - סיור מורשת יהדות צפון אפריקה

סיור סביב מורשת יהדות צפון אפריקה הנע בציר עין כרם, ממילא, שכונת המערביים ובית מורשת יהדות צפון אפריקה, כולל מופע “מסיבת האהבה של סולטנה”.

כשכורדיה מרוקאית ותמניה נפגשות - סיור פולקלור

כשכורדיה מרוקאית ותמניה נפגשות זו אינה התחלה של בדיחה זה תחילתו של סיור פולקלור בעין כרם הנע בשלושה בתים מארחים. בכל בית חוויה אתנית מלבבת כולל אוכל מאפיין, תלבושות, מוזיקה וסיפורים. 

עד הדרך תחוו את יופיה של עין כרם ואת יופיים של הבתים המארחים, כל בית פינת חמד. 

אהלן וסהלן אהלן ביכום, פרחתו גלבי נפרח ביכום…

עקבו אחרינו בפייסבוק
נגן וידאו
סיורים בעין כרם - שושנה קרבסי

שפת אם - לשיר בשפת הגעגוע

מפגש מוסיקלי מרגש עד דמעות עם הזמרת והיוצרת מור קרבסי, המחיה שירת נשים בשפות עתיקות ונכחדות ועם מספרת הסיפורים שושנה קרבסי. מפגש מרגש עם העבר – עם מורשת האימהות והאבות במרחק געגוע. לאדינו, חכיתיה, ברברית, שירי כלולות במרוקאית ושירי אהבה. מוסיקה היא שפת הגעגוע