פרח - שושנה קרבסי הבית העתיק בעין כרם סיורים בירושלים

אודות הבית העתיק בעין כרם סיורים בירושלים

מחפשים יום כייף? יום גיבוש? חוויה אותנטית? מוזמנים עם קבוצותיכם לחוות את "מסיבת האהבה של סולטנה" מופע הסיפורים של שושנה קרבסי, בבית העתיק בעין כרם, חוויה שהיא מקום, אנשים, קולינירה וסיפורים. החוויה כאן תהיה ה-חוויה של היום!

ימי כייף וימי גיבוש, תיירות זו המומחיות שלנו: הבית העתיק מוביל את הטרנד העולמי של "תיירות חברתית", תיירות המבוססת על הצצה לבתים של אנשים, אירוח בבתיהם, סדנאות, ארוחות משותפות עם מקומיים בבתיהם ובעקר מפגשים בינאישיים.

סיורי הבית העתיק מתייחדים בהיותם תמהיל חוויתי של עין כרם הקסומה, מפגש עם אנשיה, סיורים מבוססי אירוח ביתי בבתיה העתיקים של עין כרם, כניסה לבתים, קולינריה אצל בשלניות הכפר וסיפורים אותנטיים. אנחנו נרכיב לכם את יום הגיבוש שלכם משלל חוויות בעין כרם. אפשרות לסיורי קונספט: סיורים קולינריים, סיורי אומנות בין אומנים, סיורי טבע אקולוגיה ומלאכות עתיקות וסיורי פולקלור קסומים במיוחד. הצטרפו ללקוחות שלנו מהארץ ומהעולם.

לבית העתיק מגיעות קבוצות המבקשות לחוות את מופע הסיפורים "מסיבת האהבה של סולטנה" או שיח ספרותי עם המשוררת שושנה קרבסי או לאחת מהסדנאות הקולינריות שבבית, וגם למופעים מוזיקליים.

כמה שפע במקום אחד!

הבית העתיק לכשעצמו הינו בית אותנטי, יפהפה כמעט מוזיאוני , בית לתיירות, תרבות , מוזיקה, ספרות, וסיפורים מופלגים.  זהו ביתה של המשוררת שושנה קרבסי שהינה מספרת סיפורים מקצועית ופותחת את ביתה לקבוצות שמגיעות לעבור חוויה קסומה שהיא תמהיל של עין כרם היפה, הבית העתיק עוצר הנשימה ומפגש הסיפורים המרגש ומלא חכמת החיים "מסיבת האהבה של סולטנה". בסיפוריה מוליכה שושנה את המשתתפים אל עולם שהיה ואיננו אך חכמתו נושקת לחיינו בעת הזאת.

נחשו מי בקר בבית העתיק מהעולם? ראש ארגון ה OECD לתיירות בעולם החופשי היה כאן, (כלומר מי שהתיירות העולמות נמצאת תחת ידיו) כי הבית העתיק מתמחה בתיירות חברתית, התארחו כאן 25 ראשי ערים מצרפת לארוחה חגיגית מעשה ידיה של שושנה קרבסי.  נשות הגנרלים של צבא ארצות הברית היו כאן, בלוגרים מכל העולם היו כאן, שפים ומומחי קוליניריה מכל העולם היו כאן, קבוצות מכל הארץ ומחו"ל היו כאן.

 הבית העתיק הוא שגריר לתיירות חברתית  לקבוצות מהארץ ומחו"ל ועובד בשיתוף פעולה הדוק עם משרד התיירות.

מה עוד? יש עוד!

מהבית העתיק יוצא פרוייקט מוזיקת עולם של מור קרבסי, בתם של אלעזר ושושנה אשר יוצרת בשפות יהודיות עתיקות כגון: לדינו, חכיתיה, מרוקאית יהודית, ברברית, עברית, ספרדית, פלמנקו ופייטנות אנדלוסית של שירת הבקשות. ארבעה אלבומים מוזיקליים בינלאומיים והיד עוד נטויה. ניתן להזמין סדנת שירת נשים עתיקה עם הזמרת הייחודית מור קרבסי.

בבית העתיק מתקיימים גם אירועים פתוחים ליחידים ולא רק לקבוצות, אירועים מבוססי הרשמה בתחום המוזיקה, ספרות ותרבות ומומלץ לעקוב אחר דף הפייסבוק הפעיל של הבית.

בבית העתיק פועל גם בוטיק ריבות כפרי "שושנת עין כרם" ובו למעלה מ 100 סוגי ריבות, רטבים ומתבלים וכן כלים מעוטרים בשושנים בסגנון וינטג'. ניתן לשבת בגינות לקפה, תה , ריבות ועוגיות.

הבית העתיק מהווה אתר צילום לסדרות ולסרטים, לקטלוגים לדוגמנות ולהשקת קולקציות.

אנו עובדים עם ועדי עובדים, משרדי ממשלה, אירגוני נשים, מקומות עובדה מכל תחום וסוכני תיירות כמו גם עם אנשים פרטיים הבוחרים בנו לחגיגות יום הולדת, אירועי פרישה ואפילו למסיבות טרום חתונה וכמובן עם קבוצות מחו"ל.

כל כך הרבה בבית אחד יפהפה בעין כרם הקסומה, גם לקבוצות וגם למטיילים עצמאים הנקלעים למקום ולא מבינים איך לא היו כאן קודם….

חוויה מושלמת ליום מושלם.  

פרח - שושנה קרבסי הבית העתיק בעין כרם סיורים בירושלים

קצת על שושנה קרבסי - ביוגרפיה

היי, נעים להכיר. אני שושנה, הגעתי להתגורר בעין כרם לגמרי במקרה (סיפור בפני עצמו) בבית העתיק בכפר שהפך להיות הבמה לעשייה התיירותית והספרותית שלי.

כאן אני מארחת אתכם למופע הסיפורים שלי "מסיבת האהבה של סולטנה", לסדנאות קולינריות או לסדנאות כתיבה, לשיח ספרותי על ספרי ולסיורים בעין כרם כולל ארוחים בבתים עתיקים נוספים. 

מזמינה אתכם לבוא עם קבוצתכם ליום חוויתי איתי. 

קצת על שושנה קרבסי - ביוגרפיה​

מי אני? משוררת, כותבת ספרות ילדים ומספרת סיפורים מקצועית.

ילידת הפריפריה, יוצרת על זהות נשית מזרחית, שירה חברתית ושירת פולקלור, זוכת פרס משרד החינוך על ספרה "נהר ושדים אין בו".  

 מייסדת מיזם “הבית העתיק”, ואף מארחת בבית העתיק את מפגש השירה והמורשת “מסיבת האהבה של סולטנה“ – מפגשי שירה ומורשת של יהדות מרוקו וספרד. 

מייסדת הסלון הספרותי “ספרותא" שבבית העתיק ובו מתקיימים אירועי ספרות ותרבות. שושנה קרבסי הנה יזמית בתחום התרבות, היצירה הספרותית והמוזיקה.

אני כותבת טקסטים עבור שירת נשים בשפות עתיקות כגון לדינו וחכיתיה ובכך משתפת פעולה עם בתי, הזמרת יוצרת הבינלאומית מור קרבסי, שמלחינה את השירה של אמה וביחד הם יוצרות יצירה חדשה בשפות יהודיות עתיקות.

 

ומה עוד? אההה! רוצה להשאיר לכם טעם מתוק על השפתיים מהביקור בבית העתיק: בגינת הבית הקמתי בוטיק ריבות כפרי, ריבות נפלאות ממיטב חומרי הגלם – 100 טעמים. אוי כמה טעים. בוטיק הריבות שלי הוא "הדיוטי פרי" שסוגר לכם את הביקור בעין כרם. בבוטיק גם כלים וחפצים מעוטרים בשושנים ולכן הוא נקרא "שושנת עין כרם – בוטיק ריבות ושושנים". כך בדיוק ישאר לכם זכרון מתוק מהסיפורים, הקולינריה, הבית העתיק ו….ממני.

שלכם,

שושנה קרבסי.

הבית העתיק בעין כרם –  בית לסיורים, לטיולים, לימי כייף, לימי גיבוש, ליום האישה הבינלאומי ושמחות פרטיות קטנות.

חוויות בוטיק מבוססות אירוח ביתי בבתיה העתיקים של עין כרם לצד סיורים בעין כרם עצמה, וכן סיורים יחודיים הבלעדיים רק לנו בירושלים.
סיורי הבית העתיק הם התירוץ המושלם מדוע לחזור שוב ושוב לירושלים.
בנוסף, מהווה הבית העתיק מרכז לאירועי תרבות ומשתתף בפרוייקטים עירוניים ובפסטיבלים שונים. חמשושליים, שאון חורף, שישי במזרח, שישי סתווי, בבית העתיק ניתן לקיים ישיבות, ערבי השקה של ספרים, אירועי תרבות או לוקיישנים לצילום.
מהבית העתיק יוצא פרוייקט בינלאומי של שירת נשים בשפות יהודיות הנעלמות מן העולם: לאדינו, חכיתיה, ברברית, מרוקאית יהודית אותו מובילה הזמרת יוצרת הבינלאומית, מור קרבסי.
פרח - שושנה קרבסי הבית העתיק בעין כרם סיורים בירושלים

מהו עיסוקי

הבית העתיק

פרח - שושנה קרבסי הבית העתיק בעין כרם סיורים בירושלים

מספריה של שושנה קרבסי

אודות הבית העתיק בעין כרם סיורים בירושלים שושנה קרבסי
 • גרטה גרבו מקומית – שירה.
 • התחדשות, חילופי יוצרות בעין כרם –
  שירה שושנה קרבסי ציורים חיה וייט.
 • "נהר ושדים אין בו" – שירה.
 • "דבדבנים במדבר" – שירה.
 
 
אודות הבית העתיק בעין כרם סיורים בירושלים שושנה קרבסי
 • בלונים וילד על העץ – ילדים.
 • משפחה עם חיות וגם קצת בעיות – ילדים.
 • חתול זה לא כלב – ילדים.
אודות הבית העתיק בעין כרם סיורים בירושלים שושנה קרבסי
 • אי הגרביים האבודים – ילדים.
 • חנה’לה אופה גדולה והעוגה העגולה – ילדים.

איך הגעתי לעשייה שאני עוסקת בה בחיי

חייו של אדם הם דרך, גם חיי. כבת לדור שהכחיש את שורשיו מבית אבא התחלתי להתגעגע למורשתי כשנולדו לי ילדי וכשראיתי כמה הם נהנים מהאווירה המסורתית המיוחדת בבית סבא וסבתא, מאווירת החגים, השולחן העמוס במאכלי תפארת, בפיוטים ושירת הקודש לצד שירתה וקולה של אימי, אז הבנתי שגם אני מצווה להעניק לילדי בית של דורות. מכאן החזרה לחקר גילוי שורשי מחדש היתה קצרה.
התחלתי לחקור ולקרוא חומרים על מורשת יהדות מרוקו במקביל ללימודי באוניברסיטה וגילתי עולם מופלא של עושר תרבותי מרהיב,  זאת בד בבד עם יצירה בלדינו ובשפות עתיקות בה עוסקת בתי, הזמרת יוצרת הבינלאומית, מור קרבסי.(להכניס רווח)  מורשת הנשים של יהדות ספרד ומרוקו, דרך הסיפורים, שירי הערש, שירת האהבה, שירי החתונה והכלולות ושירת המקוננות נפרשה בפני במלוא חכמתה לצד סיפורים במשפחה וזכרונות של אנשים שהוסיפו לי מסיפוריהם.
חכם אחד אמר שהדרך חכמה מן ההולכים בה, וגם אצלי הדרך התוותה מציאות. לימים כשרכשתי את ביתי, הבית העתיק בעין כרם נמצאה לי הבמה לספר את כל הסיפורים שצברתי ולשתף את הידע. את כל זה אצרתי כאוצר למופע סיפורים ייחודי “מסיבת האהבה של סולטנה”, בבית העתיק בכפר המהווה תפאורה עוצרת נשימה למופע וכבסיס יציאה לפעילויות נוספות בעין כרם ובירושלים.
מופע זה מחבר את היכולות שלי ככותבת, כמשוררת, כמספרת סיפורים, כמורה לשעבר בעלת יכולת “ללמד”, ידע בהסטוריה ובלימודי ירושלים, וכמי שאוהבת אנשים. הכל חבר יחדיו ל “מסיבת אהבה של סולטנה” המספר את חכמת הנשים של יהדות מרוקו וספרד.
כיום הבית העתיק מארח באופן קבוע קבוצות למופע זה ולשלל חוויות בעין כרם בשיתוף פעולה עם נשים נוספות בעין כרם. ביחד, הצוות הנשי של עין כרם הפכנו את עין כרם לחגיגה אחת גדולה של בתים פתוחים. לשמחתי, אני מוזמנת להופיע גם מעל במות משום ששמעו של המופע עושה לו כנפיים.
ומאחר והדרך חכמה ממני כך נטווה לו גם סיור שלם בירושלים סביב מורשת יהדות מרוקו.  וסיור נוסף סביב מורשת יהדות אתיופיה הנמצא אף הוא בהליכי גיבוש (למחוק, לא רלוונטי).

ביני לבין עצמי אני תוהה מה עוד צופנת לי הדרך לטובה?

שולחת לכל אחד ואחד מכם את ברכת הדרך, במלוא המובן העמוק של המושג “דרך"”.

שלכם

שושנה קרבסי
משוררת ומספרת סיפורים

פרח - שושנה קרבסי הבית העתיק בעין כרם סיורים בירושלים

ניסיון

כתיבה ספרותית

הבית העתיק בעין כרם סיורים בירושלים